İncek Oto Lastik

İncek Oto Lastik

Run Flat Lastik Nedir?

Run Flat Lastik Teknolojisi

Run Flat Lastik Nedir?Run Flat lastikler güvenlik demektir.İncek Oto Lastik Bu teknoloji ile üretilen lastikler, acil durumlarda aracınızı daha iyi kontrol etmenizi ve hava basıncında önemli seviyede düşüş olması durumunda bile güvenli sürüşe devam etmenizi sağlar.
Run Flat lastikler ile İncek Oto Lastikhasar halinde bile sürüşe devam edebilirsiniz. İncek Oto LastikYani, çok yağmurlu bir havada lastiğiniz hasar görse bile, Pirelli Run Flat teknolojisi sayesinde yedek lastikle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Bunun yerine sınırlı bir zaman içinde aracınızı kullanmaya devam edebilirsinizİncek Oto Lastik.

Acil durumda maksimum güvenlik seviyesini devam ettirmek için, Run Flat lastikler belirli hız ve mesafe parametrelerine uyularak kullanılmalıdır (80km/h ve 80km ya da 50mph ya da 50 mil). İncek Oto LastikBu kısıtlamalardan dolayı, basınç kaybı halinde kullanıcıya uyarı gönderecek Lastik hava basıncı izleme sistemi kullanılması bu araçlarda zorunludur.

Kullanım Şartları

Run Flat lastikler takıldıkları araçların teknik özellikleri dikkateİncek Oto Lastik alınarak geliştirilmiştir. Dolayısıyla, Run Flat lastikler sadece bu özelliklere sahip olarak üretilenİncek Oto Lastik araçlarda kullanılabilir.

Run Flat lastikler mutlaka Lastik Hava Basıncı İzleme Sistemi ile birlikte kullanılmalıdır. Lastiklerin takılması ve Basınç izleme sisteminin montajı yetkili bayiler tarafından yapılmalıdır.İncek Oto Lastik

Pirelli,İncek Oto Lastik basınç kaybı yaşandıktan sonra, Run Flat lastiklerinin 80 km (50 mil) mesafeye kadar 80km/s (50mph) hızla kullanılabileceğini garanti eder. Kullanım ve güvenlik klonularında her İncek Oto Lastikzaman araç üreticilerinin tavsiyelerini göz önünde bulundurunuz.

Düşük hava basıncı uyarısı geldikten sonra, diğer lastiklerin İncek Oto Lastikve basınç izleme cihazının durumu bir yetkili bayi tarafından kontrol edilmelidir. 
Patlamaz LastikBir lastik, hasarlandıktan sonra ne kadar süreyle ve hangi şartlarda kullanıldığı bilinemeyeceği için tamir edilmemeli, yenisi ile değiştirilmelidir.

Hasarlı ya da düşük hava basıncı ile kullanılmış İncek Oto LastikRun Flat lastikler, hemen, aynı yük indeksi ve hız koduna sahip yeni bir Run Flat lastik ile değiştirilmelidir. Pirelli farklı yük indeksi ve hız kodunda sahip lastiklerin aynı araca takılmasını kesinlikle tavsiye etmemektedir.

Basınç kaybı yaşandıktan sonra, jantlarİncek Oto Lastik da hasarlanmaya karşı kontrol edilmelidir. Hasarlanmış ya da deforme olmuş jantlar yeni bir Run Flat lastik takılmadan once mutlaka yenisi ile değiştirilmelidir.İncek Oto Lastik

Run Flat Lastiklere Standart Bir Jant Takılabilir mi?

Run Flat lastikleriİncek Oto Lastikstandart jantlar ile kullanmak mümkündür, fakat Pirelli Run Flat lastiklerin kullanımı için özel olarak üretilmiş jantları kullanımını tavsiye eder çünkü bu jantlar, lastik hava basıncı sıfıra İncek Oto Lastikdüştüğü durumlarda bile lastiğin janttan çıkmasını engelliyor. Standart janta takılan bir Run Flat lastiğin sıfır hava basıncı ile kullanılması durumunda, eğer Basınç sensörü ile birlikte kullanılıyorsa, lastik Run Flat özelliklerinin İncek Oto Lastiktamamını gösterecektir. Basınç sensörü, İncek Oto Lastiksürücünün hava kaybından haberdar edilmesi açısından kesinlikle gereklidir.

Run Flat Lastiklerden Biri Hasarlanırsa, Onu Standart Lastikle Değiştirmem Sorun Olur mu?

Pirelli, aynı aksta kullanılsa bile, araç üzerindeİncek Oto Lastik Run Flat ve standart lastiklerin birarada kullanılmasını tavsiye etmez. Run Flat lastikler, hasar durumunda lastiklerinizi kontrol ettirebileceğiniz ve gerekiyorsa yeni bir Run Flat lastik ile değiştirebileceğiniz yetkiliİncek Oto Lastik satıcıya kadar gitmenizi sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir. İncek Oto Lastikİstisnai ve acil durumlarda, Run Flat lastikler aİncek Oto Lastikynı yük indeksii hız kodu ve ölçüye sahip standart lastikler ile değiştirilebilir ancak bu durum geçici olmalıdır. Standart lastiklerin Run Flat lastikler ile aynı özelliklere sahip olmadığı ve en kısa zamanda yeni bir Run Flat lastik ile değiştirilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Normal Lastik Kullanan Aracıma Run Flat Lastik Takabilir Miyim?

Run Flat lastikler İncek Oto Lastikkullanılan araçların özellikleri gözönünde bulundurularak geliştirilmiştir. Bunun sonucu olarak, Run Flat lastikler sadece Run Flat lastik kullanacak şekilde dizayn edilmiş araçlarda kullanılmalıdır. İncek Oto LastikDolayısıyla bu konuyla ilgili sorularınız için araç üreticisine başvurmanız en doğrudu olacaktır.

Run Flat Lastik Tamir Edilebilir mi?

Hayır, İncek Oto Lastikgüvenlik nedeniyle, Pirelli hasarlanmış Run Flat lastiklerin tamir edilmesini tavsiye etmemektedir. Düşük hava basıncı ile kullanılan, hasarlanmış Run Flat lastikler tamir edilmemeli ve en kısa zamanda İncek Oto Lastikyenisi ile değiştirilmelidir, çünkü hasarlanmış ve hava basıncı düşmüş lastiklerin İncek Oto Lastikhangi şartlarda ne kadar süreyle kullanıldığını bilmek mümkün değildir.

Run Flat Lastiklerin Sıfır Hava Basıncı İle Kullanıcılması Performansını Nasıl Etkiler?

80 km/s hız limiti aşılmadığı sürece, İncek Oto Lastikyanal kuvvetlerin düşmesi nedeniyle manevra kabiliyetinde çok az bir düşüş olur. Suda kızaklama ve frenleme özellikleri hemen hemen aynı kalır. Sıfır hava basıncı ile kullanırken, özellikle standart jantlar kullanılıyorsa, ani İncek Oto Lastikmanevralardan kaçınmanız tavsiye edilir.İncek Oto Lastik

Basınç Sensörü Ne İşe Yarar?

İncek Oto LastikÇok değişik özelliklere sahip basınç sensörleri bulunmaktadır. İncek Oto LastikDolayısıyla detaylı bilgi için araç üreticisine danışmanız gerekmektedir. Temel olarak iki farklı tipte basınç sensörü bulunmaktadır, indirect sistemler basınç düşüşüne bağlı olarak lastik dönüş hızındaki yavaşlamayı algılar ve sürücüye uyarı verir. İncek Oto LastikDirekt sistemler ise lastik hava basıncını önceden ayarlanan İncek Oto Lastikbasınç seviyesi ile karşılaştırarak basıncın düşmesi durumunda sürücüye uyarı verir.

Bir Lastiğin Run Flat Olduğunu Nasıl Anlarım?

İncek Oto LastikRun Flat ibaresi lastiğin yanak kısmında bulunmaktadır.İncek Oto Lastik BMW için orjinal ekipman olarak üretilen lastiklerin yanak kısmında RSC de yazabilir.

ACİL DURUMLARDA HIZLI BİLGİ ALMAK İÇİN HEMEN ARAYIN